Bakan Eroğlu 5 Tesisin Açılışı İçin Bolu’ya Geldi.
Tarih: 03-03-2018 00:18:00 Güncelleme: 03-03-2018 00:39:00 + -


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 5 tane tesisin temel açılışı için Bolu’ya geldi.

Bakan Eroğlu 5 Tesisin Açılışı İçin Bolu’ya Geldi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, Valilik ziyaretine Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti il Başkanı Nurettin Doğanay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Genel Müdürler, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri katıldı.

“Kongre sempozyumların yapılacağı bir merkez haline getirmeyi arzu ediyoruz.” 

Valilikte basın açıklamalarında bulunan Bakan Eroğlu özetle; “Öncelikler Afrin’de şehitlerimiz var. Allah gani gani rahmet eylesin. Özellikle bu mesele bizim biz beka meselemiz. Devletimizin beka meselesi dolayısıyla sonuna kadar gideceğiz. Ve gereğini yapacağız. Bu gün Bolu’ya şunun için geldik. Ormanla alakalı gerekli bir eğitim çalışması vardı.  Yargıtayımızla birlikte ve aynı zamanda özellik adalet akademisi ile birlikte ortak bir eğitim çalışması yapıyoruz. Çünkü her şeyin temelinde adalet var. Bolu Abant’a bir eğitim çalışmasına başladık. Bu gün esasen biz Bolu’yu sadece doğa turizm acısında değil. Aynı zamanda kongre sempozyumların yapılacağı bir merkez haline getirmeyi arzu ediyoruz.  Burada hasretle beklenen özellikle 5 tane tesisin temel açılışını yapacağız”

“Çiftçimizin cebine ilave para girecek.”

Bakan Eroğlu; “ İnşallah bu gün Seben taşlı yayla göledi sulaması büyük bir sulama 32 bin 800 dekar arazi sulanacak ve yılda 21 milyon TL her yıl çiftçimizin cebine ilave para girecek. Göynük’te hasanlar barajı 7 Bin 70 dekar tarım arazisini sulayacak aynı zamanda yılda 4 Milyon 600 bin TL ilave gelir getirecek.  Yine Göynük’te Dedeler barajı var. Bu barajda nasip olursa temelini bu gün atacağız. Bu 2 bin 472 dekar alanı modern sulama sistemi ile sulayacak. Ve yılda da 1 Milyon 600 bin TL her yıl ilave gelir temin edecek. Bolu ilimizi bakanlığımızın ili olarak kabul ediyoruz. Dolayısıyla buraya ne gerekiyorsa yapmak boynumuzun borcudur.”

“5 tane tesisin temeli atılacak.”

Bakan Eroğlu; “Biz artık orman köylülerini hasım değil hısım olarak kabul ediyoruz. Böylece ormanlık alanlarına yakın yerlerde gelir getirici türler dikerek 3 yıl bakım masrafları ormana ait geliri 49 yıl vatandaşa ait sertifika veriyoruz. Bolu da 2 köye gelir getirici ormanlık kurarak onları kura çekerek eşite ve adil şekilde bunları dağıtacağız. Biliyorsunuz burası doğa koruma milli parklarımızın önemli bir merkezi burada tabiat parklar, milli parklar çok var. Onlarında bir yatırımı var. Yedigöller milli parkı alt yapı tesisleri ve çevre düzenlemesinin de temelini atacağız. Böylece 5 tane tesisin temeli atılacak.”

 “Bolu çok muhteşem bir merkez olacak.”

Bakan Eroğlu; “İnşallah Bolu çok muhteşem bir merkez olacak. Bolu’da 2019 yılı sonuna kadar yapılması gereken bütün yatırımlar yapılacak. Ayrıca Bolu’yu muazzam bir tabiat turizmin merkezi haline getiriyoruz. Bunun için planlar hazırlandı. Bizim bir sloganımız var. Dünyadayken cenneti tecessüm etmek istiyorsanız gelin Bolu’ya şeklinde. Cennette neler var şimdiden görmek istiyorsanız Bolu’ya gelin.  Ölmeden görülecek en önemli merkezlerden birisi Bolu diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Bolu Belediyesi ziyaretinde Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı üst düzey bürokratlarının da eşlik etti. Bakan Eroğlu, burada Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve partililer tarafından karşılandı. Çiçek takdim edildi.

“Toplam müjde sayımız 57’ye ulaştı.”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu burada ki konuşmasında; “Bolu’ya en sık gelen bakanlardan biriyim, kısa süre önce de buradaydık ve geldiğimizde sayın belediye başkanımızın büyük bir projesi vardı, onunla ilgili mutabakata vardık. İnşallah bu seferde temel atma törenimiz var. 236 milyon TL’lik 5 tane tesisin temellerini atacağız. Hayırlı olsun. Ayrıca 7 tane müjdeyle geldik. Bu müjdelerle birlikte toplam müjde sayımız 57’ye ulaştı.”

“Bolu’yu sağlık turizmi, kongre turizmi ve tabiat turizminin merkezi yapmak istiyoruz.”

Bakan Eroğlu; “Bolu sadece Türkiye’nin değil, dünyanın incisi olan bir ilimiz. Tabiat güzellikleri açısından gerçekten muhteşem bir yer. Dün gece geldim ve geceyi Abant’ta geçirdim. Sabahta güne dinç bir şekilde kalktım. Biz Bolu’yu sağlık turizmi, kongre turizmi ve tabiat turizminin merkezi yapmak istiyoruz. 14 kilometrelik isale su hattıyla Karadere’den Bolu’ya ilave su temini gerçekleştiriyoruz. Artık musluklardan memba suyu akacak. Bu projenin de yatırım bedeli 15 milyon TL ve yılda 8 milyon metreküp su temin edecek”

“Bize Bolu’ya ne gerekiyorsa yapın diyor.”

Bakan Eroğlu; “2018/19 yılını Bolu’da Orman Su işleri bakanlığı açısından yatırımlarda hamle yılı ilan ediyoruz. Biz Bolu’nun hizmetkarıyız hep birlikte ne gerekiyorsa yapacağız. Hükümetimiz de çok önem veriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da önümüzdeki hafta kongre için gelecek. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın da ayrı bir sevgisi var buraya. Bolu’yu çok seviyor. Ne zaman bir konu geçse, ‘Veysel hoca Bolu için ne gerekiyorsa yap’ der. Çalışkan valimiz var, milletvekilimiz var, belediye başkanımız var” diye konuştu.

“Bolu’nun kalkınmasında, Bolu’nun turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olması yolunda elinden geleni yapıyor.”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yaptığı konuşmada; “Sayın Bakanımızı Bolulu olarak görüyoruz. Kendisi Bolu’nun bir bakanı yok denildiğinde ben varım diye Bolu’ya sahip çıkan birisidir. Sadece kendisi de değil bütün icracı genel müdürleri ile her seferinde Bolu’ya geliyor ve Bolu için ne yapılması gerekiyorsa yapıyor. Biz Bolu’da Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğümüz ile iç içe çalışıyoruz. Ayrıca Bolu’da yaptığımız hemen hemen bütün çalışmaları da DSİ Genel Müdürlüğümüz ile yapıyoruz. Biz Sayın Bakanımız Bolu’ya geldiği zaman onur, şeref duyuyoruz ve acaba bu sefer Bolu’ya ne yapacak diye merak etmiyoruz. Çünkü kendisi zaten Bolu’nun kalkınmasında, Bolu’nun turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olması yolunda elinden geleni yapıyor.”diye ifade etti.

 

 
Bu haber 324 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P