20-04-2018 KÜLTÜR&SANAT

“Gönülden Gönüle Ezgiler” Konseri

“42. Turizm Haftası” kutlamaları çerçevesinde “Gönülden Gönüle Ezgiler” konseri icra edildi.

 “Gönülden Gönüle Ezgiler” Konseri

 

Haber: Fatma Marmara

“15-22 Nisan Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğunun "Gönülden Gönüle Ezgiler" temalı konserine seyircilerde coşkuyla eşlik etti.

Konsere; Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu İl Halk Kütüphane Müdürü Cemil Şahiner ve eşi, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Müdürü Tahsin Arslan, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Fazıl Karaduman, daire amirleri, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Kazakistan’dan gelen konuklar ve sanatseverler katıldı..

Halk Müziği bağlama ve Ritim Sanatçısı Şef Leven Üçer yönetiminde, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosunun sevda, özlem, gurbet, sitem, tabiat, ağıt gibi buram buram Anadolu kokan türkülerimizi içeren konseri, 19 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00'de türkü dostlarına unutulmaz bir akşam yaşattı.

9 Mart 2018 tarihinde kurulan koro, 40 gün gibi çok kısa bir zaman içerisinde hazırlanmasına rağmen sanatseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Konser arasında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Şef Leven Üçer ve sanatçılara çiçek takdim etti.

Şef Leven Üçer konser sonrası; “Çok kısa bir süre çalıştık ama korodan hiç beklemediğim büyük bir performans ile beni bile şaşırttılar. Çok memnunum ben, çok mutlu oldum. 16 korist ve 8 enstrüman sanatçımız ile 21 parçayı seslendirdik. Çok teşekkür ediyorum.”diye belirtti.

  

 


Bu haber 300 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KÜLTÜR&SANAT HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P