02-04-2016 GÜNDEM

52. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Bolu İl Halk Kütüphanesi’nin, 28 Mart 2016 Pazartesi günü açılış töreni ile başlayan 52. Kütüphane Haftası Etkinlikleri, 03 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecek.

52. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Haber: Fatma Marmara

52. Kütüphane Haftası Etkinliklerinde 1. Gün, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan KARTLI, Bolu Belediye Başkanı adına Hayri MISIRLIOĞLU, Bolu Tarım İl Md. Yrd. Nuri ERİKLİ, Bolu İl Kültür Turizm Md. V. Fazıl KARADUMAN, Atatürk İlkokul Md. Fuat BAYRAMOĞLU, Sakarya İlkokul Md. Hasan ALLAR, Milli Egemenlik İlkokul Md. Tevfik KARGACI, Bolu İl Halk Kütüphane Md. Cemil ŞAHİNER, Bolu İl Halk Kütüphane Md. Yrd. Kasım BAHTİYAR, şube müdürleri, davetliler ve çok sayıda öğrencinin katıldığı açılış töreni ile başladı. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve açılış konuşmalarının ardından, Atatürk İlkokulu’ndan 84 öğrencinin görev aldığı gösteriler yapıldı. En çok kitap okuyan iki yetişkin ve iki çocuğa hediyeleri verildi. Kitap sergisi gezilip, ardından verilen ikramlarla 1.gün son buldu.

2. gün etkinlik çerçevesinde, dönüşümlü olarak gün boyunca okullardan gelen öğrencilere, Bolu İl Halk Kütüphanesi tanıtımı yapıldı.

30 Mart 2016 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından başlatılan “81 İlde Kitap Okuyoruz” etkinliğine Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Vali Yardımcısı Ayhan KARTLI, Bolu İl Kültür Turizm Md. V. Fazıl KARADUMAN, Bolu İl Halk Kütüphane Md. Cemil ŞAHİNER, Bolu İl Halk Kütüphane Md. Yrd. Kasım BAHTİYAR, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencileri katıldı. Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmanın amaç olduğu etkinlikte, yaklaşık bir saat boyunca kitap okunup yine kitap üzerine sohbet edildi.

4. gün etkinlik çerçevesinde, ana okul, ilkokul, lise, üniversiteden gelen öğrencilere yine dönüşümlü olarak gün boyunca Bolu İl Halk Kütüphanesi tanıtımı yapıldı.

Bolu İl Halk Kütüphanesi’nin 52. Kütüphane Haftası kapsamındaki etkinliği 01 Nisan 2016 Cuma günü saat 19.30’da Yönetmenliğini Onur YAMAK’ın yaptığı, Bolu Bölge Tiyatrosu oyuncularının oynayacağı Moliere’nin “Cimri” isimli tiyatro gösterisi ile devam edecek.


Bu haber 908 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P