28-07-2017 GÖYNÜK

Bolu Valisi, Bolu Göynük’te ki Bir Dizi Çalışmaları İnceledi

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Göynük’te ki bir dizi çalışmaları inceledi ve ilçedeki doğal yaşamı canlandırmak amacıyla sülün yavrularını doğaya salınmasını gerçekleştirdi.

Bolu Valisi, Bolu Göynük’te ki Bir Dizi Çalışmaları İnceledi

 

Doğal yaşamı canlandırmak amacıyla sülün yavrularının doğaya salınımı için Bolu’nun Göynük İlçesine giden Bolu Valisi Aydın Baruş, ilçede yapımı devam eden Göynük Hattusa Termal Tesisler, Karacalar – Narzanlar grup yolu sıcak asfalt çalışmaları, Gökçesaray Sulama Göleti inşaatı, Ali Ericek İlkokulu inşaatı ve Tarihi Zafer Kulesi ile ilgili çalışmaların son durumları hakkında, Göynük Kaymakam V. Efecan Şahin, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ve yetkililerden bilgi aldı.

HATTUŞA BOLU TERMAL SAĞLIM MERKEZİ VE TATİL KÖYÜ

Bolu Valisi Aydın Baruş İlk olarak, Hattuşa Bolu Termal Sağlık Merkezi ve Tatil Köyü inşaatında Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan’dan ve Hamdullah Aksakal’dan bilgiler aldı. Ahmet Doğan, 40 dönüm arazi üzerinde, 36 ay gibi bir zamanda tamamlanacak olan tesisin 320 daire 100 yatak kapasiteli otelden oluşacağını belirtti.

Karacalar – Narzanlar grup yolu sıcak asfalt çalışmaları için Narzanlar Köyüne giden Vali Baruş’a firma Asfalt Formeni Faruk Deniz, 60 günde 7 km yolun hem altyapı çalışmalarını yapacaklarının, hem de sıcak asfaltını atacaklarının bilgisini verdi. Vali Baruş; “Şu an hasat zamanı ve hasat zamanında vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli planlamalarınızı yapın. Vatandaşımız tarladan mahsulünü alırken mağdur olmasın. Gerekirse siz çalışmalarınızı gece yapın, vatandaşımız da gündüz yolu kullansın” diye belirti.

GÖKÇESARAY BARAJININ %98 TAMAMLANDI

Ardından %98 fiziki gerçekleşmesi tamamlanmış, 42,83 metre yüksekliğinde, 1,25 milyon metre küp su biriktirme hacmine sahip olacak olan Gökçesaray Barajı’na giden Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindeki heyetle, yüklenici firma sahibi Ender İç ile DSİ 53. Şube Müdürlüğü Kontrol Mühendisi Kazım Doğru baraj inşaatı hakkında bilgileri paylaştı. Proje tamamlandığında 2017 birim fiyatları ile dekar başına 1045 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 3,2 milyon TL katkı ve yaklaşık 1980 kişiye istihdam alanı sağlanması hedeflenen Gökçesaray Barajı , Gökçesaray, Hacımahmut ve Ekinciler Köylerininde toplam 3960 hektar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanmasını sağlayacak.

Daha sonra Bolu İl Özel İdaresi ve hayırsever Ali Aricek işbirliği ile yaptırılan ve bitme aşamasında olan Ali Ericek İlkokulu inşaatına giden Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindeki heyet, 16 derslikli olan ve gelecek ay teslimi yapılarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirilecek olan okulun inşaatını gezdiler. Okul inşaatının bitiminde, Egemenlik İlkokulu ve Göynük İlkokulundan toplam 362 öğrenci bu okula taşınarak İlçedeki ikili öğretim sona erecek.

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT ZİYA SARPKAYA’NIN KABRİNE ZİYARET

Hakkari’nın Şemdinli İlçesinde 28 Temmuz 2015 tarihinde haince düzenlenen terör saldırısı neticelinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şehit Ziya Sarpkaya’nın kabrini de ziyaret eden Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindeki heyet şehidimizin kabri başında dua okudu. Piyade Uzman Çavuş Şehit Ziya Sarpkaya’nın babası Salim Sarpkaya ile Göynük’ün simgelerinden biri olan Zafer Kulesi’ne giderek kuleden Göynük’ü izleyip ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bolu Valisi Aydın Baruş’un Göynük ilçesine gerçekleştirdiği inceleme ve ziyaretleri, Fatih Sultan Mehmet'in hocası Akşemseddin Hazretleri Türbesi ziyareti ile sona erdi. Vali Baruş, Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nde ettiği duanın ardından Göynük ilçesinden ayrıldı. 


Bu haber 475 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÖYNÜK HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P