03-05-2015 MAGAZİN

ERKAN BEKMEZ’İN “KÖROĞLU TORUNUYUZ” KLİBİ BOLU DA ÇEKİLDİ

Erkan Bekmez’in albüme adını veren “Köroğlu Torunuyuz” parçasının klip çekimleri Bolu Abant, Gölcük ve Bolu Merkez de yapıldı.

ERKAN BEKMEZ’İN “KÖROĞLU TORUNUYUZ” KLİBİ BOLU DA ÇEKİLDİ

Haber: Fatma Marmara

İstanbul Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde çok değerli hocalardan (Amir Ateş, Ayhan Haksal, Alaattin Pakyüz gibi) ve ayrıca Erol Sayan Hocadan ders alarak müzik yaşamına başlayan Erkan Bekmez’in, albüme adını veren “Köroğlu torunuyuz”  parçasının klip çekimleri Bolu’nun görüntüleriyle yapıldı.

Müzisyen bir aileden gelen Bekmez sözlerine: Dedem; ud, keman, saz, piyano gibi enstrümanları mükemmel çalardı. Babaannem ud, halalarım kanun, babam piyano çalardı. Hatta, Kavaklı Ağa Dedem de akordeon çalarmış. Annemin sesi çok güzeldir. Müzisyen bir ailenin çocuğuyum. Bana da onlardan geçmiş. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Çok şanslıyım ve ne mutlu bana, böyle bir ailenin evladı oldum için.   

Cinan Müzik Production tarafından yapılan ve yine bu albümüme ismini veren “Köroğlu torunuyuz”  parçasının klip çekimlerini, Köroğlu’nun yaşadığı bu topraklar olan Bolu’muzda yaptık. Klip çekimlerimiz Bolu Abant, Bolu Gölcük ve Bolu Merkez de gerçekleşti. Bu albümde ayrıca yine Bolu’muzun “Evlerim Evlerim Türküsü”, Göynük’ümüzün “Melek Hanım” ve “Değirmen Tepesi Türküleri” de yer almaktadır; diye belirtti.

Bekmez sözlerini; Bu klibin ortaya çıkmasında büyük emekler sarf eden Cinan Müzik Production sahibi Hasan Cinan, Yönetmen Özdinç Cinan, Yardımcı Yönetmen Mansur Yeşildağ Beylere teşekkürlerimi sunuyorum diyerek sonlandırdı.

Cinan Müzik sahibi Hasan Cinan: Bolulu sanatçımız Erkan Bekmez’in yine Bolu’ya ait olan bu eserini klip yapmaya karar verdik.  İşimizde gösterdiğimiz değer ve ciddiyet; bizim, 35 senesi başarılarla dolu bir firma olmamızı sağladı. Sanatçımız Bolulu, eserde Bolu’ya ait “Köroğlu torunuyuz”  parçası olunca klibi yerinde, Bolu da çekmemizin daha uygun olacağını düşündük. Sanatçımızın bu konuda başarılı ve çok yetenekli olması, ayrıca çok güzel bir sese sahip olması da mükemmel bir çalışmanın ortaya çıkmasını sağladı.

Yönetmen Özdinç Cinan sözlerini: Bolu’nun betonlaşmış şehir yaşantısından uzak, doğal güzellikleri üzerinde barındırmasından dolayı burada ki temaları işlemek için çekimlerimizi burada gerçekleştirdik. Diye belirtti.

Yardımcı Yönetmen Mansur Yeşildağ da sözlerine: Parçanın Bolu’yu anlatması en büyük etken oldu. Bolu’nun doğal güzelliklerini klipte yansıtmak istedik. Çok başarılı bir çalışma gerçekleştirdik ve harika görüntüler aldık. Çok iyi bir klip oldu. Diye sonlandırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=HU7SIDxu5AQ (Erkan Bekmez - Köroğlunun Torunuyuz) 


 


Bu haber 1354 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P