26-04-2016 GÜNDEM

Fotosafari Yarışma Ödülleri Verildi

Seben Taşlıyayla Göleti etrafında yapılan fotosafari fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Fotosafari Yarışma Ödülleri Verildi

Haber: Fatma Marmara

21 Mart Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği'nin (BOFSAD) desteklediği Seben Taşlıyayla Göleti etrafında ki flora ve fauna tespiti için yapılan fotosafari fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

FOTOĞRAFLARLA TARİHE KAYIT DÜŞÜLDÜ

Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf ŞAHİN ödül töreninde yaptığı konuşmasında: “Bizler, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü olarak milletin malı olan orman ve orman kaynaklarını korumak, kollamak, geliştirmek, genişletmek ve topluma faydalar sağlayacak şekilde işletme görevini ifa ediyoruz. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve diğer günler gibi toplumda bir farkındalık oluşturmak,  kamuoyunda ağaç, orman sevgisini oluşturmak, tanıtmak, geliştirmek gibi amaçla planlanmış, her yıl 21 Martta yapılan bu etkinlikleri özellikle ağaç dikme içerisinde, ana teması fidan ve ağaç olan faaliyetlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. İşte biz bu noktaya dikkat çekmek üzere farklı bir şey yapalım dedik. Bölgemizde ki flora ve faunaya ait fotoğraflar bu güne kadar geçmişten günümüze hep çekilmiş, bir şekilde kayıt altına alınmış. Bunlar elimizde var. Bir yenisini için burada yeni yapılan, son 5 yıl içerisinde inşaatı tamamlanan göletin etrafında kendine özgü bir klimanın oluşması ve ona bağlı olarak da bir bitki topluluğunun oluşması doğal olarak gerçekleşti. Şimdi burada farklı bitki türlerinin olacağını ve buradaki bitkilerinde böyle bir etkinlikle birlikte kayıt altına alınarak tanıtımının yapılmasını amaçladık. Aynı zamanda, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü teması içerisinde ki bu etkinlik, orada oluşan doğal bitki türlerinin elimizde bulunmayanlarını, fotoğrafla birlikte kayıt altına alınması şeklinde oldu.” diye belirtti.

Seben Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Taşlıyayla Orman İşletme Şefliği dahilinde bulunan, Bolu – Seben Vadisinin verimini artırmak ve sulu tarıma destek vermek amacıyla yapılan Seben Gölet’i etrafında gerçekleşen yarışmaya 19 fotoğraf sever 157 fotoğrafla katıldı. 46 fotoğraf sergilenmeye layık görüldü.

Fotosafari Fotoğraf Yarışmasında derece alan

1. Uğur EREL
2. Ergin ARAR
3. Ethem Çağatay ADAKÇILAR
Mansiyon: Ergin ARAR
Mansiyon: Yüksel MARMARA
Seben Orman İşletme Müdürlüğü Özel Ödülü: Serkan GEZGİN’e ödül ve plaketleri takdim edildi. 


 


Bu haber 927 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P