26-12-2014 GÖYNÜK

Helal sana Göynüklü adamın dibisin...

İşte vefa örnekği

Helal sana Göynüklü adamın dibisin...

Bolu'nun Göynük ilçesinde 10 yıl önce pençesine düştüğü MS hastalığı nedeniyle yatağa mahkum kalan kadın, eşinin fedakarlığı sayesinde hayata tutunuyor. Yürüme ve konuşma yetisini kaybeden karısına özenle bakan Yer; "Nikahta iyi ve kötü günde birlikte olacağımıza söz verdik. Severek evlendiğim eşimi bu halde asla bırakamazdım. Elimden geldiğince onun hayata tutunmasına yardımcı oluyorum. Bakımı çok zor. Yeni doğmuş çocuk gibi ilgileniyorum" dedi.

Göynük ilçesinde 10 yıl önce yakalandığı Multipl Skleroz (MS) hastalığı nedeniyle yatağa mahkum yaşayan 2 çocuk annesi 57 yaşındaki Hatice Yer, eşinin fedakarlığı sayesinde hayata tutunuyor.

37 yıldır aynı yastığa baş koyduğu eşi Hatice'yi kol, bacak ve yüzde uyuşma ve güç kaybı, yürümede dengesizlik, halsizlik ve konsantrasyon azlığı şikayetleriyle doktora götüren Şeref Yer, karısına MS hastalığı teşhisi konulmasıyla büyük üzüntü yaşadı.

Hastalığın etkisiyle gün geçtikçe sağlık durumu kötüleşen kadının yürüme ve konuşma yetisini kaybederek yatağa mahkum kalmasının ardından her türlü zorluğa göğüs geren Yer, çocuklarının evli olması nedeniyle eşinin bakımını üstlendi.

Emekli Yer, yaptığı açıklamada, eşinin hastalığının her geçen gün ilerlediğini, ona her zaman destek olarak yalnız bırakmadığını söyledi.

Çocuk gibi baktığı eşinin kendisini anlayabildiğini ancak konuşamadığını, yıllardır karısının sadece gülümsemesiyle avunduğunu anlatan Yer, "Karımın her türlü ihtiyacını ben karşılıyorum. Yemeğini yediriyorum, temizliğini yapıyorum. Nikahta iyi ve kötü günde birlikte olacağımıza söz verdik. Severek evlendiğim eşimi bu halde asla bırakamazdım. Elimden geldiğince onun hayata tutunmasına yardımcı oluyorum. Bakımı çok zor. Yeni doğmuş çocuk gibi ilgileniyorum" diye konuştu.

 

"FEDAKAR EŞ, TOPLUMA ÖRNEK OLMALI"

Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin de aileyi evinde ziyaret ederek, Şeref Yer'in topluma örnek olması gerektiğini belirtti.

Kadına yönelik şiddet olayları gibi olumsuz örneklere karşı Yer'in fedakarlığının önem taşıdığını anlatan Çetin, "Toplumumuzda, böyle fedakar insanların, eşine sahip çıkan bireylerin yaşadığının da bilenmesi gerekli. Gençlerimiz bu kişileri örnek almalı çünkü evlilik iyi ve kötü günde birlikte olma adına başlayan bir akit. Şeref Yer'i ben yılın eşi görüyorum" ifadesini kullandı.

 


HABER VİDEOSU


Ms Hastası Eşinin Her Şeyi Oldu paylaşan: sondakika

Kaynak: http://www.boluekspres.com/ Bu haber 3183 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÖYNÜK HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P