19-08-2015 GÜNDEM

Örnek Eser Proje Yarışmasına Aday Muhteşem Külliye Açılıyor.

Şehir Plancısı Mehmet Demiröz'ün önderliğinde, Dernek Yönetimi ve Köy Sakinlerinin işbirliğinde, Hayırseverlerin katkıları ile 12 Ekim 2012'de temeli atılmış olan Demirhanlar Külliyesi hizmete açılıyor.

Örnek Eser Proje Yarışmasına Aday Muhteşem Külliye Açılıyor.

Haber: Fatma Marmara

Bolu- Göynük İlçesinin 28km Doğu'sunda Demirhanlar Köyünde bulunan, mahalle bazında tasarlanan ve örnek eser proje Yarışması'na aday gösterilen Demirhanlar Külliyesi, içinde çok sayıda üniteyi barındırıyor. Köy meydanında yer alan bu muhteşem eser ile Kırsal Dönüşümü Başlayan Demirhanlar Köyü, Demirhanlar Külliyesi’nin Avrupa Fonlarından istifade ederek UNESKO listesine Girmeye aday haline gelebileceği belirtiliyor.

Bu eserin İnşaat yapım organizasyonu sağlayan Mehmet Demiröz, Demirhanlar Külliyesi ile ilgili olarak:  Diyar'ı Akşemseddin Göynük, Demirhanlar Köyümüzde, Mimar Ali Yılmazörnek tarafından projelendirilen ve inşaatı tamamlanan Külliyemiz de Cami, Kız Kur-an Kursu, İmarethane, Misafirhane, Kütüphane, Gasılhane, Şadırvan, Osmanlı Çeşmesi ve WC gibi üniteler bulunuyor.” Diyerek sözlerine devam etti.

Demiröz: 23 Ağustos 2015 pazar günü ibadete açılacak olan Demirhanlar Külliyemizin açılış töreninde halkımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtiyor en derin saygılarımı sunuyorum.” Diyerek tamamladı.


Bu haber 1114 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P