07-10-2015 SPOR

TÜRKİYE MMA. KARIŞIK DÖVÜŞ SANATLARI FEDERASYONU YİNE BİR İLKE İMZA ATTI

Ankara Park Lamore Oteli’nde yapılacak olan ve VİP Konuklarında bulunacağı Profesyonel MMA 301 FİGHT NİGHT Gecesinde yapılacak olan adrenalin dolu maçlar 23 Ekim 2015 tarihinde başlıyor.

TÜRKİYE MMA. KARIŞIK DÖVÜŞ SANATLARI FEDERASYONU YİNE BİR İLKE İMZA ATTI

Haber: Fatma Marmara

Tüm dünyada her gün çığ gibi büyümeye devam eden ve izlenme rekorları kıran MMA. Karışık Dövüş Sanatlarının Türkiye’de ilk akla gelen en önemli ismi Murat Kazgan dünyada da birçok başarısıyla profesyonelde dövüşen kişi olarak biliniyor.

Dünyanın bir çok yerinde yıllardan beri MMA. Federasyonları Kurulup MMA. Maçları yapılırken, Türkiye MMA. Federasyon Başkanı Ali Arık tarafından da ülkemizde 2012 Yılında Türkiye MMA. Federasyonunu kurulmuştur. Birçok dövüş branşlarında hem müsabık olarak yer almış hem de çok sayıda başarılı sporcu yetiştirmiş ve televizyonlarda da yayınlanan birçok profesyonel maçların organizasyonunu yapmış kişidir.

Türkiye MMA. Federasyon Başkanı Ali Arık yaptığı basın açıklamasında: “Türkiye’de kuruluşundan beri geçen süre içinde ülkenin dört bir yanında dünyaca ünlü Lincon Rodigues ve Orlando Neto gibi büyük MMA Dövüşçüleri Federasyonuna bağlı antrenör ve sporcularına kaliteli bir şekilde sürekli seminerler ve kamplar düzenlenmiştir. Federasyon kurduktan sonra geçen süre içinde çıkardığımız kaliteli sporcular, dünya çapında ISKA.MMA.WMMAF gibi organizasyonlarda bir çok derece elde etmiştir. Bu yüzden Türkiye MMA.Federasyonu ülkemizde de her geçen gün çığ gibi büyümektedir “ diye belirtti.

 


Bu haber 1800 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P