24-02-2018 SAĞLIK

YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki sağlık personellerine yönelik düzenlenen Yeni doğan Canlandırma Programı kapsamında verilen eğitimler tamamlanarak 44 sağlık personeli konu ile ilgili sertifikalandırıldı.

YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Yeni doğan Canlandırma Programı ile ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL; “Maalesef tüm dünyada yılda 4 milyon yeni doğan hayatını kaybetmekte ve bunların %23’ü doğum sonrası oksijensizliğe bağlı olmaktadır. Doğumu izleyen dakikalar bebeğin yaşama uyum sağlamasına yardım edilmesi gereken kritik dakikalardır. Bu sebeple, çalışan sağlık personelin yeni doğan canlandırma konusunda becerili olmaları ve bir ekip olarak uyumlu çalışabilmeleri gerekir.” dedi. 

DEMİRKOL, “Bu kapsamda ilimizde düzenlenen “Yeni doğan Canlandırma Eğitimi”ne İl Sağlık Müdürlüğü, A.İ.B.Ü. İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Özel Çağsu Hastanesi ve Özel Fatma Hatun Hastanesinden oluşan toplam 44 sağlık personeli katılmıştır.  3 gün süren eğitimin ardından yapılan teorik ve uygulama sınavında başarı gösterenlere sertifikaları verilmiştir. Oldukça hayati önem taşıyan yeni doğan c​anlandırma eğitimleri sayesinde bu alanda hizmet veren sağlık çalışanlarının da gayreti ile bu sebepten kaynaklı olası ölümlerin de önüne geçilebilir.” dedi. 


Bu haber 298 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Göynük Belediye Başkanı Kim olur ?

Kemal Kazan
Ahmet ÇANKAYA
Diğerleri

Namaz Vakitleri
Puan Durumu
Sıra Takımlar O G B M AV P